BLOG

NATURALNY CYKL ROZWOJU

OD ZIARENKA DO ROŚLINKI

Lubię patrzeć na swój rozwój jak na cykl rozwoju roślinki.

🌱Najpierw wrzucasz małe ziarenko/nasionko pod ziemię, aby rozpoczęło się rozwijać i zaczęło swoją drogę.

👉Tak jak w naszym życiu często zaczynamy od zera, od pracy z cieniem, od poszukiwania własnego zrozumienia.

I na ten proces też trzeba sobie pozwolić, by móc iść dalej.

🌱Jeśli nagle zaczęlibyśmy grzebać w ziemi w poszukiwaniu ziarenka z własnej niecierpliwości, przerwalibyśmy jego cenny etap kiełkowania.

👉A to własnie wtedy często odbywa się nasz największy rozwój. Ta nasza wewnętrzna praca, schowana za kulisami, której nikt nie widzi, nie ma famfarów, nie ma efektów.

🌱Ale powoli ziarenko zaczyna się otwierać, przedzierać / powoli zaczynamy rozumieć gdzie chcemy iść, co chcemy osiągnąć, rozumieć kim jesteśmy.

Bez pośpiechu, we własnym tempie.

🌱Kiedy ziarenko przedostaje się nad ziemię z pierwszym listkiem na wierzchu potrzebuje substancji odżywczych do kolejnego wzrostu: słońca i wody.

👉Tak jak my, aby rozwijać sie dalej potrzebujemy karmić się budującymi nas myślami, wspierającymi ludźmi wokół siebie oraz szacunkiem i akceptacją siebie.

🌱Jeśli roślinie damy za mało wody lub za dużo słońca może nie przetrwać.

👉Jeśli my rzucimy się w wir pracy lub będziemy nieustanie karmić się negatywnymi myślami zatracimy równowagę, którą czasami trudno jest odbudować.

WZROST POTRZEBUJE ZMIANY.

🌱I w końcu przychodzi moment kiedy roślina gubi liście, a jej energia wraca jak kiedyś do ziemi, by rozpocząć kolejny cykl na nowo.

👉Za każdym razem kiedy my zaczynamy nową pracę, związek, zmieniamy miejsce zamieszkania, szykujemy nowy projekt, obieramy nową ścieżkę duchową – ZASADZAMY NOWE ZIARENKO.

Zaczynamy z nową nadzieją rozpoczęcia czegoś pięknego, świeżego.

Każdy rozwój wymaga uwagi, słuchania własnego wnętrza, obecności i dbania o siebie.

Uczymy sie w trakcie naszej podróży.

Kiedy coś sie kończy to tylko po to, by zrobić miejsce na nowe.

Kiedy coś sie kończy, umiera – uczymy się akceptować, odpuścić, pozwolić sobie na żałobę do czasu kiedy będziemy w stanie przyjąć ponownie wdzięczność.

Potem doświadczamy kolejnego etapu/cyklu w naszym życiu.

I TO JEST PIĘKNE!!!❤❤❤