BLOG

DIETA JEST FORMĄ ROZPROSZENIA

DIETA JEST PEWNA FORMĄ ROZPROSZENIA

Często rozmawia się na temat jedzenia emocjonalnego jako formy używania jedzenia do radzenia sobie z własnymi emocjami i dla własnego komfortu.

Ale moim zdaniem to nie jest jedyna rzecz, która może powstrzymywać nas od czucia swoich uczuć czy radzenia sobie z niezaspokojonymi potrzebami.

Dieta jest również forma pewnego rozproszenia. Daje nam poczucie bycia w kontroli kiedy życie wydaje się być poza naszą kontrolą.

Dieta może dać nam poczucie skupienia na czymś, skoncentrowania naszej uwagi nad jakimś planem zamiast na przykład naprawdę poradzić sobie z trudnym związkiem czy porzucenia pracy, która wysysa z nas ostatnie soki.

Dieta może dać nam iluzję, że dbamy o siebie, podczas gdy tak naprawdę zagłuszamy swoje pradziwe Ja. To Kultura Diety wymusza na nas pewien proces, mówiąć co mamy jeść, by osiągnąć pewien standard, sieje wątpliwości, zasiewa niepewność, zagłusza prawdziwą tożsamość człowieka.

Ale jesli coś działa na nas wyczerpująco, powoduje, że jesteśmy odłączeni od swoich własnych potrzeb i własnej intuicji przez dlugi okres czasu – to czy naprawde jest to dbanie o siebie?